Alakformáló (cellulit) masszázs

Mi is a cellulit?

Kutatások szerint a felnőtt nők 80-90 százalékánál megfigyelhető bizonyos fokozatú narancsbőr. Megszabadulni tőle nem egyszerű, ráadásul nemcsak esztétikai problémát jelent, de egészségügyi szempontból sem elhanyagolható.

Cellulitról akkor beszélünk, amikor a bőr alatt elhelyezkedő kötőszövetben az apró zsírsejtecskék hízásnak indulnak, ilyenkor a kötőszövet elkezd kitágulni, majd a megnagyobbodott zsírsejtek egy idő után kitüremkednek a bőr felé, így láthatóvá válnak a bőrön keresztül. Ez a jelenség leginkább a narancs bőréhez hasonlítható. Mindannyiunknak vannak zsírsejtjei, és valamelyest mindenki fogékony a cellulit kialakulására, mégis egyesek hajlamosabbak rá, mint mások: 

  • Nem: A férfiak kötőszöveti szerkezete rácsos, ezáltal jól tartja a zsírsejteket, amelyek ráadásul mélyebben helyezkednek el, mint a nőknél. A nők kötőszöveti rostjai inkább párhuzamosan futnak, amelyek nagyobb valószínűséggel engedik a zsírsejtek kidomborodását a bőr felszíne felé.
  • Kor: Az öregedéssel a bőr kevésbé rugalmas, és a kötőszöveti szalagok természetesen gyengülnek.
  • Hormonok: Úgy tűnik, hogy a hormonok - különösen az ösztrogén hormon - szerepet játszanak a zsírsejtek és a cellulit kialakulásában. Ez lehet egy másik oka annak, hogy a nőknél jobban megfigyelhető a narancsbőr, mint a férfiaknál. Ez segíthet megmagyarázni azt is, hogy a narancsbőr miért jelenik meg először pubertás után, és néha romlik a terhesség alatt.
  • Genetika: A gének meghatározhatják a zsírsejtek eloszlását, a bőr rugalmasságát és egyéb tényezőket, amelyek befolyásolják a narancsbőrt.
  • Diéta: Kutatások szerint a magas zsírtartalmú, magas sótartalmú és tartósítószer-tartalmú étrend anyagcserezavarokat idézhetnek elő, amelyek felgyorsíthatják a narancsbőr kialakulását.
  • Életmód: Bizonyos életmódbeli tényezők, például a nem elegendő testmozgás, a túl sok alkoholfogyasztás, dohányzás, egyoldalú/hiányos táplálkozás befolyásolhatják a keringést, a gyulladást, valamint a zsírsejtek kialakulásának és eloszlásának módját az egész testben.

Általában tehát a nők szenvednek a tünetektől, leginkább a lábak, fenék, derék, has, illetve felkar területén.

Kialakulását befolyásoló további tényezők

  • helytelen táplálkozási szokások
  • mozgásszegény életmód
  • kevés folyadékbevitel
  • ülő munka
  • terhesség
  • fogamzásgátló szedése (illetve abbahagyása)
  • pajzsmirigy alulműködés
  • káros szenvedélyek (dohányzás, alkoholfogyasztás)
  • pszichoszomatikus tényezők (pl. stressz)
  • genetika, öröklődés
  • testsúlynövekedés
  • nyirokkeringési zavar

Következmények

A megnövekedett zsírsejtek összepréselik a vér-, illetve nyirokedényeket, ezáltal tartós nyomás alatt tartják az ereket. Ez a vér-, és nyirokkeringés lassulását fogja eredményezni, így a méreganyagok-melyet a nyirokkeringésnek lenne feladata elszállítani-egy idő után lerakódnak a zsírsejtekben. A keringés lassulásának következtében visszértágulatok, illetve seprűvénák jelenhetnek meg az adott területen.

A cellulit fokozatai

A kezelések előtt fontos megállapítani, hogy milyen fokozatú cellulittal állunk szemben, hogy célzottan tudjuk azt kezelni.

0. fokozat: cellulitmentes bőr, a bőr összeráncolásával, csippentésével sem látható semmilyen cellulitra utaló jelenség. Általában rendszeresen sportoló nőkre jellemző.

I. fokozat: amikor a bőr teljesen feszesnek és egyenletesnek tűnik, viszont az ujjakkal összecsippentve a bőrt, már észlelhetők a különböző lerakódások.

II. fokozat: amikor a bőr fekve még feszes és egyenletes, azonban állva már a bőr összecsippentése nélkül is láthatók a tünetek.

III. fokozat: a cellulit már állva, ülve, ruhán keresztül egyaránt látszik. Ilyenkor már nagyon laza a kötőszövet (matracbőr), a nagy mennyiségű felhalmozódott zsírsejt pedig nagy terhelést ró a nyirok, és vérkeringésre, így ezt a fokozatot először nyirokmasszázs/drenázzsal kezeljük, majd utána szépen fokozatosan következhet a cellulit masszázs.

Megelőzés, kezelés

Minden fokozatban elmondható, hogy a megfelelő táplálkozás, a rendszeres testmozgás és a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékfogyasztás nagymértékben hozzájárul a tünetek csökkentéséhez. A cellulit masszázzsal akkor tudunk valóban hatásos eredményt elérni, ha az előzőekben felsorolt tényezőkre is egyaránt odafigyelünk.

A II. fokozatban már szükséges a cellulit masszázs kúraszerű végzése. A III. fokozatban pedig először nyirokmasszázzsal célszerű kezdeni, de emellett mindenképpen fontos szerepet kap az életmódváltás. Majd ezek után térhetünk át a cellulit masszázsra.

A cellulit masszázst kúraszerűen végezzük, heti legalább egy alkalommal. Egy kúra általában 10-15 alkalom, de ez mindig egyéni állapot (cellulit) függő. Az eredmény leginkább centiméterben mérhető, illetve a bőr szinte kicserélődik, sokkal simábbá és feszesebbé válik a kúra végére.

Kezelésről bővebben

Egy speciális narancsbőr mentesítő program, kifejezetten a narancsbőrrel küzdők számára.

Három módszer kombinációját alkalmazom, mellyel igazán szép eredményeket érhetünk el.

1. Bőrradírozás

A kezelés egy olajokban gazdag (makadámia-avokádó olajos) mandulaőrleményes testradírozással kezdődik, mellyel eltávolítom az elhalt hámsejteket, így fokozódik a bőr hatóanyag felvevő képessége. Ennek köszönhetően az értékes hatóanyagok mélyebbre jutnak a bőrben.

2. Masszázs

Következő lépés a masszázs, ahol keringésfokozó krémmel dolgozom. Elsődleges cél tehát a szövetekben lerakódott salakanyagok távozásának elősegítése, illetve a zsírszövet csökkentése.  Tehát az anyagcsere normalizálása a bőrben és a bőr alatti szövetekben. A kezelések alatt mindig igyekszem egyéni érzékenységet figyelembe véve dolgozni. Ebben a fázisban helyet kap a masszírozó korong, illetve köpöly is, mellyel még hatékonyabbá tehető a kezelés.

3. Bőr letisztítása, utókezelése bőrfeszesítő krémmel

  1. Utolsó lépésként következik a bőr letisztítása és utóápolása bőrfeszesítő krémmel, mely többek között az Ayurvédikus gyógyászatban régóta használt Indiai csalángyökér kivonatát, illetve Indiai balzsamfa gyantáját tartalmazza, melyek mind hozzájárulnak a zsírok lebontásához (lipolízis), illetve a bőrfelszín egyenletesebb, simább mivoltához.

Mikor nem ajánlott?

Terhesség, szoptatás és daganatos megbetegedések esetén abszolút ellenjavallt, továbbá bőrbetegségek, vérzékenység, vérzéssel járó betegségek, vérhígító szedése esetén, gyulladásos kórfolyamatok, menstruáció, fertőző betegségek, magas vérnyomás esetén, láz illetve érbetegségek fennállásakor.

A kezelés időtartama lehet:

60 perc: problémás területek átmasszírozása keringésfokozó krémmel (kiegészítve köpölyözéssel és masszázskoronggal )

90 perc /komplex kezelés/:  

           1. lépés: bőrradírozás (mélytiszító hatású - makadámia-avokádó olajos mandulaőrleménnyel)

           2. lépés: problémás területek átmasszírozása keringésfokozó krémmel (kiegészítve köpöllyel és             masszázskoronggal)

           3. lépés: utóápolás - bőrfeszesítő krémmel 


© 2023 Jánosi-Csapó Dorina-masszőr. 2310 Szigetszentmiklós, Ostorfa u. 22.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el